Granulator fluidalny

Granulacja czy granulowanie to proces tworzenia grudek – ziarenek różnych substancji. Granulacja fluidalna, do której wykorzystuje się specjalne urządzenia nazywane granulatorami fluidalnymi, pozwala na uzyskanie granulatu w procesie fluidalnym. Następuje on z użyciem natrysku lepiszcza oraz przez jego wysuszenie, co najczęściej odbywa się w tym samym urządzeniu. Lepiszcze może być prowadzone od góry lub od dołu.

Granulator fluidalny łączony z suszarnią jest urządzeniem wykorzystywanym między innymi w przemyśle oraz w branży spożywczej i farmaceutycznej. Kompleksowe urządzenia pozwalają na realizację szeregu procesów, w tym mieszania, granulowania oraz suszenia. Niektóre granulatory łączone są również z powlekarkami, dzięki czemu umożliwiają tworzenie pigułek.

Ze względu na swoje parametry granulatory fluidalne z suszarniami pozwalają na uzyskanie znacznie wyższej wydajności pracy w porównaniu z konwencjonalnymi procesami. To powoduje, że znajdują one obecnie szerokie zastosowanie w wielu zakładach pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *