Reaktory chemiczne

Reaktory chemiczne to urządzenia lub zbiorniki używane do prowadzenia reakcji chemicznych z wykorzystaniem cieczy, gazów oraz ciał stałych. Znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach, między innymi chemicznej, farmaceutycznej.

W sprzedaży dostępne są różnorodne reaktory chemiczne, które dobierane są indywidualnie w zależności od rodzaju przeprowadzanych procesów chemicznych. Reaktory muszą przede wszystkim zapewniać optymalną ochronę przed korodowaniem, gdyż w ich zbiornikach przeprowadzane są niejednokrotnie reakcje z użyciem agresywnych substancji.

Wśród najczęściej wykorzystywanych reaktorów chemicznych znajdują się modele wyposażone w emaliowane zbiorniki i części kontaktowe, które używane są do agresywnych procesów i substancji chemicznych, gdy reakcja następuje przy wysokim pH i temperaturze. Również używane są reaktory ze zbiornikami ze stali nierdzewnej, reaktory szklane i innych typów.

Reaktory chemiczne wyposażane są w specjalne mieszadła, które pozwalają na łatwe łączenie ze sobą różnych substancji, czujniki, próbniki i wężownice i płaszcze grzewczo-chłodzące.

Perry Machinery Poland Ltd

Skontaktuj się z naszym konsultantem : 22 722 32 70

perry@perry.com.pl

Inne nasze produkty :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *