Tabletarka

Tabletkarki to urządzenia przeznaczone do formowania tabletek. Znajdują one szerokie zastosowanie w branży farmaceutycznej, ale również w wielu innych branżach, gdzie używane są tabletki, między innymi chemicznym, czy spożywczym.

Tabletkarka pozwala na prasowanie surowców pylistych, granulatów oraz surowców sypkich w postać tabletki o określonej wielkości i kształcie. Proces produkcyjny polega na mechanicznym zgniataniu, czyli prasowaniu surowców do produkcji tabletek, na które składają się substancja czynna oraz substancje pomocnicze. W prasowni następuje nadanie tabletkom odpowiedniego wyglądu. Na koniec tabletka wypada z otworu matrycy w tabletkarce.

Wyróżniamy dwa rodzaje tabletkarek – tabletkarka uderzeniowa oraz tabletkarka rotacyjna. W przypadku tabletkarek uderzeniowych stosuje się lej nasypowy oraz nieruchomą matrycę na tabletki, natomiast w tabletkarkach rotacyjnych jest odwrotnie, a mianowicie prasowanie odbywa się przez podwyższanie nacisku stempla dolnego i górnego w celu uformowania tabletki.

Perry Machinery Poland Ltd

Skontaktuj się z naszym konsultantem : 22 722 32 70

perry@perry.com.pl

Inne nasze produkty :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *