Tabletarki

Tabletki używane są od drugiej połowy XIX wieku i zrewolucjonizowały nowoczesną farmaceutykę, pozwalając na łatwe przyjmowanie określonych dawek substancji terapeutycznych. Tabletki nie tylko gwarantują stałość dawki, ale również chronią substancje czynne przed rozpadem, wilgocią oraz innymi niebezpiecznymi czynnikami.

Dawniej tabletki produkowano za pomocą ręcznych tabletkarek – prasownic. Obecnie stosuje się nowoczesne tabletkarki działające automatycznie, które są w stanie przygotowywać różnego rodzaju tabletki, także powlekane. Tabletki powstają z połączenia substancji aktywnej, a także substancji pomocniczych, które mają za zadanie spoić składniki w całość, odpowiadają również za łatwe przyjmowanie tabletek, ich smak, rozpad oraz uwalnianie substancji czynnej.

Stosowane obecnie tabletkarki to urządzenia gwarantujące wysoką wydajność pracy oraz jakość gotowych produktów. Pozwalają na dobieranie odpowiednich parametrów tabletek, na bieżąco monitorują wartości i porównują je z granicami tolerancji, jednocześnie także wyposażone są w specjalne funkcje bezpieczeństwa.

Perry Machinery Poland Ltd

Skontaktuj się z naszym konsultantem : 22 722 32 70

perry@perry.com.pl

Inne nasze produkty :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *