Wirówka dekantacyjna

Dekanter wirówka, czyli wirówka dekantacyjna jest to urządzenie przeznaczone do szybkiego rozdzielania cieczy o różnych ciężarach właściwych lub też ciał stałych od cieczy. Separacja odbywa się na podstawie siły odśrodkowej. Znajdują one szerokie zastosowanie w wielu różnych branżach, między innymi w branży chemicznej, farmaceutycznej, spożywczej, w gospodarce wodno-ściekowej.

Wirówki dekantacyjne, dekantery wirówki, dzielą się na kilka typów. Najczęściej używane to wirówki koszowe, które przeznaczone są do usuwania cieczy z ciał stałych, a także wirówki talerzowe, które przeznaczone są do usuwania niewielkich ilości ciał stałych z cieczy oraz do separacji cieczy o odmiennych ciężarach właściwych.

Dzięki wielu typom wirówek można dopasować je indywidualnie do potrzeb każdego zakładu pracy. Różnią się one między innymi średnicą bębna, maksymalnymi obrotami, różnicą obrotów, przepustowością hydrauliczną, mocą silnika, a także wymiarami i ciężarem, co przekłada się na miejsce montażu urządzenia.

Perry Machinery Poland Ltd

Skontaktuj się z naszym konsultantem : 22 722 32 70

perry@perry.com.pl

Inne nasze produkty :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *